Ohlas na rozhovor Erika Baláža s redaktorom P. Hanákom - Aktuality.sk zo dňa 13.07.2019

[pridané: 24.07.2019]

Ak by som odpovede p. Baláža mal zhodnotiť jednou vetou, tak by som parafrázoval jeden starý poľský bonmot: "Ešte nie je ministrom a už tára".
Pravdu má iba v tom, že súčasná vládna koalícia ani vláda toho pre životné prostredie v kontexte klimatickej zmeny neurobili dosť. Na záver to ešte chcú priklincovať prijatím ochrane prírody nebezpečnej novely (28.) zákona 543/2002 o ochrane prírody a krajiny. Ešte aj vyjadrenia k problematike Hornonitrianskych baní obstoja.
To čo povedal o lesoch je už iná káva a odborne sa to ani nedá komentovať. Je to kúzelník. Škoda, že pán redaktor nedotiahol svoje otázky do konca. Ako chce zmeniť smrekové monokultúry na druhovo rozmanité a vekovo rôznorodé porasty, keď nechce ani rúbať, ani sadiť? Koľko rokov má vlastne starý les, ktorý by sa už nemal rúbať?
Ako by chcel riešiť investície do lesa, technológií, dopravnej siete v 26 atomizovaných nezávislých lesných podnikoch, ktorých 2/3 budú trvale v hlbokej strate? To si naozaj myslí, že slovenským lesom chýba len 20-30 miliónov EUR? Oboznámil sa s organizáciou a spravovaním štátnych lesov napr. v Nemecku, Rakúsku či v Škandinávii?
Úplne na záver by som mal námet pre predsedu strany Spolu p. Beblavého - ak má v talóne viac takých tieňových ministrov ako je E. Baláž, nech idú do volieb s ústredným heslom: "God save Slovakia". Iba to nám pomôže.
Ing. Ján Mikuláš
Urbár Vrbica
P.S.: Ak pán Baláž "zožal" nejakých "laikov", tak to určite bolo od laikov. Odborníci zúfali!
P.P.S.: Prvé miesto o najzelenšiu politiku aj tak má po tlačovej konferencii v TA3 KDH. Uvažuje o plošnom zákaze výrubu stromov na Slovensku! Veď v stredoveku tiež nebola povinná ani školská dochádzka, morové epidémie aj španielska chrípka vždy odzneli samé, bez liečenia...